Spanyol cserediákokat láttunk vendégül

Iskolánkba április 24-én 8 spanyol diák érkezett Ourense városából, az IES. AS. Lagoas iskolából. Már ismertük egymást, hiszen februárban egy hetet töltöttünk náluk, most mi is visszafogadtuk őket otthonunkban.

A hét során több tanórára is bementek, ahol a mi diákjainkkal együtt tanulhattak német nyelven a helyi nevezetességekről, ételekről és szokásokról, valamint a környezet fenntarthatóságáról. Megnézhették, hogyan zajlik Magyarországon egy angol-, német-, fizika- vagy esetleg történelemóra. A tanórákon a tanáraink igyekeztek idegen nyelven bevonni őket, így nem volt számukra unalmas az óra. Közös interaktív programokon belül pedig remek környezetvédelmi plakátokat készítettünk, és barátságokat kötöttünk. Tanulmányi kirándulásaink során eljutottunk a Debreceni Agórába, ahol egy varázslatos délutánt töltöttünk el.  Mindenki nagyon élvezte az érdekes tudományi kiállítást. A spanyol diákok érdeklődve hallgatták a magyar kultúráról elhangzottakat, és érdeklődve nézték, hogy iskolánk milyen felszerelt, valamint hogyan működik fenntarthatóan: szelektív hulladékgyűjtőinket és napkollektorainkat csodálták. A tanulók látogatása április 28-án ért véget, ahol könnyes búcsút vettünk egymástól, remélve, hogy a későbbiekben még láthatjuk egymást és elutazásukkal nem szakad meg a kapcsolatunk. Összességében szoros baráti kötelékeket sikerült kialakítanunk, és külföldi barátaink pozitív élményekkel, hasznos tapasztalatokkal távoztak tőlünk.

Mudri Vivien 11. D.