A Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium belső rendelkezései

 • Tanítási szünetet vagy kötelező távolmaradást csak a kormány és az EMMI intézkedései alapján rendelhet el az intézmény vezetője. Az oktatási intézmény önállóan nem rendelhet el tanítási szünetet.

 • A Magyar Kormány utasítása szerint a tanulók, a pedagógusok és a családok biztonsága érdekében minden iskolának le kell mondania a külföldi utazásokat, a testvériskolai látogatásokat, a TEMPUS és egyéb külföldi nyelvtanulási programot.
 • Ennek értelmében a 8/11. és a 4/11.A osztály nem utazik Székelykeresztúrra.
 • A holland csereprogram keretében a holland diákok nem jönnek Magyarországra.
 • Az ERASMUS+ program keretében végéig nem utazunk a partnerekhez és őket sem fogadjuk Magyarországon a tanév.
 • Felhívjuk a szülők figyelmét, hogy tájékoztatási kötelezettséggel tartoznak az iskola felé, amennyiben gyermekükkel külföldre utaznak, vagy közvetlen családtag külföldről hazaérkezik. A jelenlegi vészhelyzeti intézkedések alapján biztonsági okokból ilyen esetekben a tanuló csak orvosi igazolás ellenében jöhet iskolába. A hatóságok kéthetes otthoni karantént javasolnak, tünetmentesség esetén is. Kérjük, hogy ezt szíveskedjenek betartani mások egészségének védelme érdekében. A gimnáziummal valő kapcsolattartás elsősorban telefonon és e-mailen történjen!
 • A gimnáziumban a március 15-i megemlékezést és az áhitatokat online közvetítéssel a tantermekből követik a tanulók, betartva a jelenleg érvényes hatósági iránymutatásokat. Az ünnepre való tekintettel kérjük, hogy egyenruhában és kokárdával érkezzenek diákjaink március 13-án.
 • Tisztelettel kérjük a szülőket, hogy hívják fel gyermekeik figyelmét az otthoni és a gimnáziumi tartózkodás alatti kézmosás betartására és tegyenek meg mindent azért, hogy fegyelmezett magatartással próbáljuk elkerülni a tömeges megbetegedéseket. Kérjük, segítsenek megértetni gyermekeikkel, hogy az elkövetkezendő hetekben kerüljék az ölelkezést, kézfogást és az egyéb testi kontaktust egymással és környezetük tagjaival.
 • Amennyiben szülők érkeznek az iskolába, számukra kötelező a főbejáratnál található szenzoros kézfertőtlenítő adagolóból történő kézfertőtlenítés.
 • Lemondjuk tanulóink részvételét valamennyi külső versenyen és iskolánk sem szervez, illetve lemondja a már meghirdetett versenyeket, konferenciákat, találkozókat.
 • Az osztályfőnökök lemondják a már szervezés alatt álló osztálykirándulások megrendeléseit és nem szervezhetnek a jelen tanévben semmilyen utazással járó közös programot.
 • Kérünk minden szülőt, hogy problémái esetén ne az osztályfőnökökhöz, hanem az iskola vezetéséhez forduljanak. Csak ők tudnak felelős segítséget nyújtani Önöknek. Készséggel állunk rendelkezésükre.

Nyíregyháza, 2020. március 12. 

Babicz Gyöngy
igazgató

A hozzászólások jelenleg ezen a részen nincs engedélyezve.